big mouth strikes again

| | 0 yorum
insan kendini bile bile üzer mi? yapıyor bazen.. öngörün de olsa bırakıveriyorsun ipleri ellerinde kayıp giderken bir damla yaşın da yanağından süzülmesine izin veriyorsun. yapabildiklerinle elde edemediklerin bir turlu sadeleştirmezken birbirlerini en sıcak yerde üşüyorsun. düşüyorsun küçük hanım. bu sefer bitti...

Christine

| | 0 yorum
what's wrong?
i feel so alone again.
Kıvamını bilebilmek erdem sayılıyor. Narsist olmak, hissiz olmak, yumuşak bir kıvamda dolaşmak ve sünger gibi hayatı soğurmak daha çok para ediyor. Hepimiz kusursuzuz bu memlekette, ben sorunluyum diye bağırınca dikkat çekiyor.
Bu gün yine ahlaksızlık yaptım, kendimi sevdim, kedilerin kuyruğuna bastım. Ne varsa okudum öğrendim, reytingimi arttıracak kısmını paylaştım, ötesini boşverdim. Bu gün yine hayatı kınadım, hayata küfrettim, iki tekme salladım. Bu gün bunu farkettim, bunu ilk farkeden benim, Allah'ın salakları hepinizi döverim.
Realizm diyorduk hos diyorduk ta... N'aptın kardeş? Tüm bunları sorgularken realizmi de bunların içinde bulmadın mı? Paralel değiller demek kesişiyorlar bir noktada, ya da realizm altkümesimidir tüm sorunların.
Kendime çeki düzen vermeliyim, tam 4 gündür boşluyorum hayatı. Tam 4 gündür gol yiyorum. Dost bildiklerimle sevdiklerimi karıştırmadığıma üzülüyordum realizm ama sen haklı çıktn. Bir adam sevmeye çalışıyorum. Bir başkasını ise seviyorum. Ama bunun hengisi gerçek hangisi değil ayırt edemiyorum.
Bu son olsun realizm, artık görüşmeyelim. İyisin, hoşsun, ama biraz canımı sıkıyorsun.
Bu günlerde hayata da çok sözüm var ama dinlemiyor pek beni. Beni kaybedince anlaycaksın değerimi. Çok geç olacak. Kendine bir çeki düzen ver bence, ayırıveririm yollarımızı. Hem de seni çiğneye çiğneye!

my chemical romance

| | 1 yorum
Abdala malum olrmuşta, öldürmüyormuş. Canım da acımadı pek. Alışkın olmamaktan belki de. Şaşırdı bünye, ne yapacagını bilemedi. Sağlık olsun! Derdim var diyenlerin varmış nedeni. Dertte sayılmaz pek te garip oluyor insan. Bilinmeyene seslenip varmış gibi yapmak kolaydı da, boyle bilince diyecek sözün kalmayıveriyor. Küçüğüm daha, demek ki böyle büyünüyor. Yazarım, yazarım, yazarım da yazarım. Sonuç hep aynı. Bir kere yanlış yaptın mı iş bitiyor. Birden fazla yanlış yaparsan hiç şansın yok. Onceden de yoktu. Var diyen hiç olmadı. E bu ümit niye! Haddini bilemiyor demek insan. "Bilemesin, ne garipsiniz, neden bunca takıntı?" deyip isyan edince yuttun mu zokayı. Ohhhh! Acı dı mı? Sen neden takıldın peki, burdan alalım sizi şöyle. "Demeseler de olur." deyip düşmem aynı tuzağa. Kalmaz kıssadan çıkardığım hissenin anlamı. Kalsın bence, yoksa nereden tutacağım. Bunca sene ayakta kalmışken düşmek yakışmaz. Dökülmeyen yaşlarını varsın kalpsizlikten sansınlar, biz fakire veriyoruz, onların haberi yok. Buldum beş on kelime. Birleştirip birleştirip yazıyorum. What is protocol? Describe in two paragraph. Ohh! sekiz tane kelimem vardı. bi kere bi sırada yazdım hepsini. Sefam olsun, dogru mu dogru.
Bitmez bazı geceler, koparır atarsın takvimden, hiç olmadı delersin. Sorana sinek ölmüştü üzerinde dersin. Bitmez buranın sineği kardeş. Bi sokar, _ah bu kadar. Belediye konser versin. İlaç milaç hakgetire işte böyle böyle! Haksızken de böyle olur, bahtsızken de. Bi konuşmaya başladı mı susamaz insan. Yaz derler, suyunu çıkarırsın. Dursam dökülecek der bir kaçı. Giderken dökülmediyse, durunca hiç bir şey olmaz. Cok kızınca çaresizken de yazamaz insan. Hele adresi yazdıysan zarfa önceden, gittikçe dökülür cümlelerin. Dağılır halıda, izi de çıkmaz. Sabah kimse görmeden silmeye kalkarsın sonra. İster kustum de, ister süt döktüm. Kedi olmayınca acımaz insan oğlu, aynı cümleye koyamaz acıma ile seni. Hızlı davranmak, emin olmak ta çözüm değil. Tavla misalı; akıl, mantık, ileri görüşlülük ama yüzde elli şans. Her çaptığın ağaçtan kafana elma düşmez. Artık kuşlar da talihten başka şeyler taşıyorlar. Yine ödümü patlattın hayat. Helal olsun ne diyeyim...

Forgotten Hopes

| | 1 yorum
Giderek doğruyu buluyoruz şu hayatta. Hayat kurtarırken, yemek yaparken, çamaşır yıkarken; beyazlarımız daha beyaz, bulaşık daha hesaplı. Bulunan yeni kalp açma yöntemleriyle seviyoruz birbirimizi. Doktor amcalar, çilingir dayım üşenmediler, bu son yöntemi insanlık için geliştirdiler. Camiye zarar vermeden, minareyi onarıyoruz; boylece mihraba bişi olmuyor, dediler. Bayramları da yalnız geçiriyoruz artık. Kuş gribi olmayacağız diye, hepimiz evlerdeyiz. En doğrusunu yapıyoruz. Aslında kimseyi sevmemeliyiz. Aşk ta böyle deil mi, gördüğün an bulaşıvermiyor mu virüs. Acısı öldürmüyor mu?