You Drive me Crazy

| | 0 yorum
+Hanım Aptullah geliomuş çay koy.
-Börek de ediverem mi?
+Ne böreği lan. Çocuğu yolla rakı alsın, içicem.

Kids with Guns

| | 0 yorum
Anlamak mı aklında tutmak mı?

İnsan kendisi için mücadele edenden cok, onun için mücadele ettiğiyle arkadaş olmak ister. Bu mücadelenin en güzel örneği anlamaktan geçiyor. Anladığınız zaman sevmeye başlıyorsunuz. Ne anladığınızın çok da önemi olmuyor. Sadece olanları aklınızda tutmanın bir manası yok. Gülerdik eğlenirdik gibi anılar, hatırlandığında içinizi ısıtmıyorsa gereksiz yere zihin yormaktan başka şey olmuyor.

Anlamaktan anladığım değişti. Doğrusu da bu.

Bence...

Konuşabildiğimiz için seviyorum seni
Kavuşmak yasak bize
Yasak kavuşmak

Sen gittiğinden beri
Ve burada sensiz oluşumdan ötürü
Her gece bir ayrı renk
Her gece bir karanlık

Boynum dik sevgilim, boynum dik
Boynum dik sevgilim, lambalarınki eğik*

-Zeka hepimizde var, mühim olan bilgelik. Varsa 200gr kesiver abi.

*Yaşar ne yaşar ne yaşamaz Kurt!

Cahildim dünyanın rengine kandım

| | 1 yorum
Mucizelere inanır mısınız? Ben inanırım.

Günlerdir Vivica'nın yasını tutuyordum. Öyle ağlayarak, zırlayarak değil ama en nihayetinde iki senedir evimde kalıyor. Hem de ona ölümü getiren benim ihmalim olacaktı. Evet, geçmiş zaman kullanıyorum, çünkü Vivica bazı düşünebilen diğer mahluklara taş çıkarırcasına verdiği hayat mücadelesini kazanmış bulunuyor.

Ben ne mi yaptım Vivica'ya? Suyunu temizlerken taşı düştü sanarak, lavabo acıcıyı fanusuna koymuşum. Ertesi gün can çekişmeye başlayınca farkettim durumu. Defalarca yıkasam da fayda etmedi sanıyordum. Vivica hiçbir yere yapışmıyor, yemlerini yemiyordu. Neyse, beraberce verdiğimiz mücadele sonucu, Vivica hayata döndü.

Benim pek, "sorduk mu?" dedirtecek yazılar yazmadığımı bilenler, bunun vicdanımı rahatlatmak için yazılmış olduğunu bileceklerdir. Madem böyle bir yazı yazdım, şunu da eklemeden geçmeyeyim.

İnsanın kişisel günlüğünü ziyaret edip, hakkında kötü dileklerde bulunmak nasıl bir ruh rahatsızlığına tekabül ediyor bilemiyorum. Biraz inancı olan bir insan, kötü bir dilekte bulunurken kendi başına geleceğinden korkar diye tahmin ediyorum. Burda kimsenin inancını sorgulamıyorum. İnsaniyetini de... Sadece şakayla karışık aynısını dileyen bir cevap vermiş olsam da durumun hiç de aslında öyle olmadığını açıklamak istiyorum. Dilerim uzun uzun seneler yaşarsın sen.

Vivica öldü

| | 3 yorum
Vivica öldü, içimde...

Sweat Dreams

| | 0 yorum

Herkese iyi uykular :)

Rushmore Walk Away'

| | 0 yorum
Aşk için alışkanlıklarımızdan vazgeçeriz, evimizden vazgeçeriz, ailemizden vazgeçeriz, hayatımızdan vazgeçeriz. En önemlisi aşık olduğumuz insandan vazgeçeriz. Evet evet, doğru okuyorsunuz. Gerçekten aşıksak o mutlu olsun diye hayatta ki herşeyden geçeriz. Kimi zaman onu mutluluğa kendi ellerimizle teslim ederiz.

Her halükarda sevmek, sevebilmek inanılmaz güzledir. Sizi de güzel kılar. "Bir tek aşk için varsan eğer, önce bir bak yukarıya! Allah severken tutar elinden bırakmaz , Sevmeyi bilirsen, aşkını beslersen, dertler iz bırakmaz" der Pamela. Sözünü de kim yazdıysa... Bu yazıyı okuduğunuzda evet bu bastıbacak kız sonunda beni de anlatmış diyorsanız, gidin aynada güzelliğinizin tadını çıkarın.

Sevgiler.

One Step Closer

| | 0 yorum
Zayıfların sevmek için bahaneleri, güçlülerin ise gerekçeleri vardır. Arkalarında durabilecekleri gerekçeleri... Bahanelerse çabuk değişir.*

Çok güçlü insanlarında bahaneleri vardır. Güç, kudret doğuştan gelmez. Ve üstünüze binen her yükü altında ezilip kalmamak için bir şekilde desteklemek gerekir. Güçlü olmak yorulmaya gelmez. Yorulduğunuz bütün dünya başınıza yıkılıverir.

Ben iki şeyi kullanıyorum daha güçlü olabilmek için. Aşk ve vahşilik. Doğal olmayanı kaldırmıyor bu ikisi çoğu zaman. Sonucunda da hırçınlık çıkıyor ortaya. Çok üzüyorum bazılarını. Çok üzülüyorum.

Bazen arkadaşlık kurmayı bile beceremiyorum. Garip bir dünyada yaşıyoruz. Gittikçe de daha bir garipleşiyoruz. Allah'tan çok uzun değil insan ömrü.
*murimungo (murathan mungan)
| | 0 yorum