Land of Sunshine

| | 0 yorum
Küçücük fareler ağlıyorlarmış
Gidip alalım, ağlamasınlar
Anneleri bu gece evlerinden kaçmış
Gidip bulalım, utanmasınlar

Ulan Hırsız!

| | 2 yorum
Annemi korkutan ibiş;

Mutlaka sebeplerin vardır bunu yapmak için ama bunlar haklı sebepler olamaz. Bir eve girip, size göre devede kulak şeyleri alıyorsunuz ama bilmiyorsunuz ki ne emekleri çalıyor, insanları ne kadar çok korkutuyor ve ne büyük can sıkıntılarına sebep oluyorsunuz.

Alacağın 3 kuruşluk şey için herkesi perişan ettin, n'abıcaz bakalım! Ula, bari cumartesiden başka bi gün seçseydin, kapıyı paralamak için. Bak ben de senin sinirini bozucam;

Görgü tanıkları senin için "şöle böle" diolar olummmm!

What the f.ck

| | 0 yorum
Şimdi yazacaklarım sadece bahsedilen meslekler içindeki bir takım kendini bilmezlere yöneliktir, işini doğru dürüst yapanlar hiç alınmasınlar.

Eskiden bazı reklamcıların bizi gerizekalı sandığına inanırdım, sonra aynı sevimsizlik bazı habercilerin de üzerine bulaşmıştı. Şimdi anladım ki bazı gazeteciler, olayın heycanı ile zeka geriliği problemi yaşıyorlar.

Röportaj yaparken açıkca verilen bir soruya açıkça alınan yanıtı aynen tekrar etmek, herhalde;
"Kafa durdu abicim, du' ben biraz vakit kazanayım", mantığıdır. (Hangi mantık? sorusuna cevabı henüz bulamadım! Bilim adamlarına bırakıyorum bunu.)

Bir de şu şehit çocuklarına alınan ayakkabıları, "Artık onların ayakkabıları var", diye anons eden haberci arkadaşlar da bir takım sorunlar yaşıyorlar sanıyorum. Fakirler de ayakkabı giyer, hatta her şehit evladı fakir, muhtaç olacak diye bir şey yok başlıklı hayat derslerinden kalmak, mutlaka bakanlık onaylı tam teçhizatlı bir hastane raporu ile onaylanmış bir soruna tekabül ediyordur herhalde!

Belirli Günler ve Haftalar

| | 2 yorum


Onuncu ayın onuncu günü
saat onbuçukta yanmış mumum der Feridun Düzağaç bir şarkısında. 10.10.YYYY güzel tarih gibi duruyor. Üstelik bu sene ramazana da denk geldi. Malesef edebi yeteneklerim ve yaratıcı zekam sınırlı bu yüzden ben arkadaşıma sembolik bir hediye vermek istiyorum. Bu gün;

~~~~~~~~~~Dünya G.te Gelenler Günü~~~~~~~~~ olsun. Ahah, iyiki doğmuşsun:) Bu espiriyi hiç unutmıcam sayende :).

Sen İnanmasan da, bir son var, anla, herkese inat!

| | 0 yorum
Ben bu şarkıyı seviyorum.

Fragile Dreams

| | 0 yorum

İzmir'den ya da İstanbul'dan güneye doğru yola çıktınız diyelim. Aklınızda Marmaris var. Muğlaya ilk göz kırpışınızla beraber bir yol ayrımına gelirsiniz. Bilirsiniz sağa dönseniz yolunuz Bodrum'a düz gitseniz Marmaris'e çıkar. O anda köşe başında ilginç bir şeyler takılır gözünüze, bu ne biçim bina, ulan bu ne kadar büyük bir site der ve geçer gidersiniz.

Biz de defalarca geçtik o sitenin önünden ama, bilerek. Artık hüzünlenerek. İçimizde kıpır kıpır bir şeyler hissderek. Evimiz, dünyamızdı o site bizim. Orada doğduk, orada yürdük orada konuştuk. ilk dostumuzu, hatta kan kardeşimizi bile orada bulduk. Sizin o şekline şemaline anlam veremediğiniz lokalde biz hem oyun oynadık, hem karnımızı doyurduk hem okuduk. Kimimizin nişanı, kimimizin sünnet düğünü, bazılarımızın doğum günü hep orada kutlandı, birbirinden ayrılmayan mutlu çocuklar olduk.

O site bize bir çocuğun ihtiyacından fazlasını verebildiği için o kadar büyüktü. Marketimiz de oradaydı, top sahalarımız da , hatta biz ilkokulu bile o sitenin içinde okuduk.

Gün geldi, emeklilik, tayinler bizleri birbirimizden ayırdı da bir arada duran yüreğimizi bölemedi, işte şimdi biz birbirimizi yine bulduk.

Yaşasın TEK IŞIK SPOR :).

Dreams that she is invisible

| | 2 yorum
Çok büyük bir hata olabilir ona bunu düşündürecek, çünkü o hep göz önünde olmayı sever diye düşünürdük. Parlak saçlarını güneşte ışıldatmak hobisi, dudaklarını ve yanaklarını olabildiğince kızartmak tutkusuydu bizim için, yanılmışız nitekim. O pırıl pırıl, rengarenk, her zaman temiz ve düzenli kıyafetlerin içinde bir prenses değil bir mahkum dolanırmış, çok yalnızmış bu hayattan çok bunalırmış.

Neyse canım, bize ne. Orası kendi bileceği şey!